“ALMOST AUSTRIA”NATJEČAJ AUSTRIJSKE KNJIŽNICE U ZADRU

povodom 30 godina diplomatskih odnosa između Hrvatske i Austrije i izložbe  “Almost” austrijskog umjetnika Wojciecha Czaje

Naša škola se odazvala na natječaj na  poziv voditeljice Austrijske knjižnice “Dr.Alois Mock” u Zadru, dr. Anite Pavić Pintarić i austrijske lektorice Eveline Thalmann. Almost Austria natječaj je pozvao učenike da svojim fotografijama prikažu motive u svom okruženju, koji ih asociraju na Austriju ( hrana, građevine, priroda…). Potaknuti izložbom umjetnika, koji je u svojoj seriji slika pokušao uhvatiti prizore s bečkih ulica i građevina koji ga asociraju na druge gradove diljem svijeta, za vrijeme lockdowna, kada su

izostajala putovanja, naši su učenici pripremili jako lijepe fotografije za ovaj natječaj. Pozvani su na otvorenje izložbe, a škola je organizirala odlazak na izložbu, nakon koje su učenici uživali u gradu šetnjom od sveučilišta do poznatih zadarskih atrakcija Pozdrav suncu i Morskih orgulja.

Zajedno s učiteljicom Ivanom Baričević, sudjelovali su učenici 4., 5. i 6. razreda OŠ Petra Zoranića Jasenice Lucija Šarlija, Bartol Matković, Ria Bucić,  Eva Rončević, Luka Baričević, Tena Baričević, Roko Nekić, Edita Šimičević i Ivan Rončević.

S nastavnicom Snježanom Zubčić iz PPVŠ Stanka Ožanića sudjelovao je i naš bivši učenik Jure Božić, te je susret s njim bio jedno dodatno ugodno iznenađenje.

Svi su oni u Zadru i zadarskoj okolici primijetili neke motive koji bi mogli biti snimljeni i u Austriji, što je bilo prezentirano na panou uz glavnu izložbu.

Veleposlanik Republike Austrije u Republici Hrvatskoj Nj. E. Josef Markus Wuketich je održao predavanje u povodu obilježavanja 30 godina diplomatskih odnosa između Hrvatske i Austrije te 20. obljetnice utemeljenja Sveučilišta u Zadru. Nakon predavanja su učenici primili prigodne nagrade za sudjelovanje, koje su organizirali Austrijska  knjižnica dr. Alois Mock  i Austrijski kulturni forum, te je potom otvorena je izložba  "Almost" austrijskog umjetnika Wojciecha Czaje,

i prigodna izložba fotografija zadarskih učenika i studenata, u prolazu Starog kampusa na Sveučilištu u Zadru.

objavio: Ana Milovac   datum: 29. 3. 2022.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 200981