SUDJELOVANJE NAŠE ŠKOLE NA SMOTRI TRADICIJSKE BAŠTINE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA ZADARSKE ŽUPANIJE

U petak, 07. travnja 2017. godine u Pagu  je održana   županijska smotra tradicijske baštine pod nazivom „ Zavičaju, ponosno te nosim“ na kojoj je sudjelovala i naša škola.

Domaćin smotre je bila  OŠ  Jurja Dalmatinca iz Paga.

Dan je bio lijep i sunčan. Prije same smotre raspjevani sudionici su prošetali ulicama Paga do središnjeg gradskog trga, gdje je,  na otvorenoj pozornici, uslijedio program.  Smotru  je otvorio pročelnik Ivan Šimunić, a prisutne su  pozdravili i gradonačelnik Paga  Željko Maržić te ravnateljica OŠ Jurja Dalmatinca Željka Zubović.

Na smotri je sudjelovalo  12 škola  Zadarske županije koje su kroz pjesmu, tradicijske plesove i igrokaze predstavile kulturnu i povijesnu tradiciju svog zavičaja.

Naša škola se predstavila točkom „Jaseničke maškare“  u kojoj su se otpjevali tradicionalni napjevi. te igrokazom „Prelo kod ovaca“ u kojem je prikazano udvaranje „po starinski“. Predstavljali su nas učenici II. i VI. razreda  pod budnim okom učiteljice – voditeljice Jelene Matković.

Imali smo prilike vidjeti i  pjesme i plesove galovačkog kraja, stare običaje i plesove Gorice,

nastup  KUD-a „Sveti Roko“ iz Svetog Filipa i Jakova,  mali KUD „Sidraga“, svadbene običaje  Privlake i Podgorsku svadbu, virsko kolo, pjesme i plesove zemuničkog kraja, starinsko  kolo iz Škabrnje, plesove, pjesme i molitve Ražanca i okolice. Sudionici su imali priliku razgledati izložbu  učenika iz OŠ Obrovac -područne škole Kruševo, OŠ Sveti Filip i Jakov, OŠ Starigrad, OŠ Jurja Bakovića Ražanac- područne škole Krneza, te čipkarske sekcije učeničke zadruge „Ročelica“ iz Paga.

Kako nam je bilo možete vidjeti na slikama.

objavio: Administrator   datum: 10. 4. 2017.

Ukupno: 198654