Integrirani dan - Dan kruha

Integrirani radni dan u razrednoj nastavi posvećen Danima kruha - Danima zahvalnosti za plodove zemlje.

U utorak 14. listopada 2014. godine obilježili smo Dan kruha.

Svi učenici nižih razreda i njihove učiteljice su u svojim učionicama imali integrirani dan - Dan kruha
CILJ integrirane nastave:
- poticanje kulture i poštovanja i zahvalnosti prema KRUHU svagdašnjoj i nezaobilaznoj hrani, uz razvijanje osjećaja zahvalnosti za plodove zemlje i mukotrpnog ljudskog rada
-koristili smo različite nastavne medije i pomagala za ostvarenje integriranog dana

1. i 2. razred

Na blagdanskom stolu 1. i 2. razreda našle su se razne kiflice, muffini, kolači, slatki kruh , kruh ispod peke te mirisni topli kruh iz pekača koji su učenici 1. razreda  ispekli to jutro u školi. Za to vrijeme u učionici 2. razreda pekli su se domaći uštipci.
Učenici su upoznali put od zrna do kruha, uspoređujući  žitarice i više vrsta brašna, a od slanog tijesta oblikovali su kekse  od kojih će izgraditi kućicu iz bajke Ivica i Marica. Za stolom smo Izrazili  zahvalnost prema svima koji su zaslužni da svaki dan imamo kruh na stolu jer kruh znači život.

3.razred

HRVATSKI JEZIK- poezija: „Pekari“-poštivanje svih koji sudjeluju u proizvodnji kruha.
LIKOVNA KULTURA – Visoki, niski i udubljeni reljef: Pekari i kruhovi- slano tijesto
PRIRODA I DRUŠTVO -  Palačinka party 3: istraživanje novih recepata za palačinke i priprema integralnih,običnih i čokoladnih palačinki.
INA-slikanje u brašnu i blagovanje pripremljene hrane
MAT-Ponavljanje- zadatci riječima: tema-pekari,peciva,palačinke…..

Recept: Inegralne palačinke

1jaje
             350ml mlijeka
             30ml ulja
             250g  integralnog brašna
             ½ praška za pecivo
            1/2žličice sode bikarbone(može i bez)
            malo soli
             žlica šećera
             1 vanilin šećer

Brašno pomiješati s praškom za pecivo,sodom bikarbonom i solju.
Umutiti jaje s uljem, dodati mlijeko ,šećer,vaniliju i brašno.
Umutiti u glatku smjesu bez grudica koja je gušća nego za obične palačinke.
Peći u zagrijanoj tavi  1-2 minute sa svake strane.
Od ove smjese dobije se 10-12 palačinki.
Nadjev po želji.

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2014.

Ukupno: 198647