„LJUDSKA PRAVA, KOJA SU TO?, DOĐI I SAZNAJ?“

IZVJEŠĆE – OKRUGLI STOL O LJUDSKIM PRAVIMA ODRŽAN 08.12.010 U VELIKOJ VIJEĆNICI ZADARSKE ŽUPANIJE

08.12.2010. godine u zgradi Zadarske županije  je održan okrugli stol o ljudskim pravima. Skup je održan povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, pod rukovodstvom  Davorke Krnčević, predsjednice Županijske koordinacije za ljudska prava. Uz županijsku pročelnicu Milenu Ikić, na okruglom stolu govorili dr.sc. Erma Ivoš, prof.dr.sc. Igor Radeka, Mirsija Tokić, prof. a sudjelovali su i slušali brojni osmaši osnovnih škola zadarske županije pa tako i naši učenici.

IZVJEŠĆE – OKRUGLI STOL O LJUDSKIM PRAVIMA ODRŽAN 08.12.010 U VELIKOJ VIJEĆNICI ZD ŽUPANIJE

„LJUDSKA PRAVA, KOJA SU TO?, DOĐI I SAZNAJ?“

08.12.2010. godine u zgradi Zadarske županije  je održan okrugli stol o ljudskim pravimaSkup je održan povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, pod rukovodstvom  Davorke Krnčević, predsjednice Županijske koordinacije za ljudska prava. Uz županijsku pročelnicu Milenu Ikić, na okruglom stolu govorili dr.sc. Erma Ivoš, prof.dr.sc. Igor Radeka, Mirsija Tokić, prof. a sudjelovali su i slušali brojni osmaši osnovnih škola zadarske županije pa tako i naši učenici.Erma Ivoš je obradila temu „Ljudska prava u suvremenom društvu - povijesno pravni aspekt“. Navela je najznačajnije dokumente u pisanoj povijesti koji predstavljaju temelje ljudskih prava. Objasnila je i što je to odgovornost, ali i ličnost, čast, moralnost, ugled, genocid, ksenofobija... Igor Radeka govorio je o odgoju i obrazovanju za ljudska prava. Mirsija Tokić, licencirana edukatorica za ljudska prava, govorila je o pravu na obrazovanje te održala prezentaciju uz video uratke. Iznijela je podatke o tome koliko je u svijetu gladne djece, koliko djece radi i slično. Događaj je protekao uspješno uz sudjelovanje učenika u raspravi te su učenici zadovoljni viđenim kao i njihov mentor Vedran Mijolović.

Sudjelovali su sljedeći učenici:

• Tomislav Baričević
  • Antonija Baričević
  • Magdalena Baričević

Mentor: Vedran Mijolović, prof.

objavio: Ana Lipošćak   datum: 10. 12. 2010.

Ukupno: 198908