Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Projekt Posjet učenika osmih razreda Vukovaru obvezna je terenska nastava iz predmeta Povijest za učenike osmih razreda svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Tijekom terenske nastave učenici osmih razreda uče o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar kroz predavanja te obilazak memorijalnih mjesta u Gradu Vukovaru.

Učenici terensku nastavu započinju predavanjima Domovinski rat i Bitka za Vukovar s ciljem da prije obilaska memorijalnih mjesta stvore teorijski okvir na koji će se nadovezati posjet stvarnim mjestima stradanja i spomen-obilježjima. Predavanje Domovinski rat izvode učitelji povijesti, a predavanje Bitka za Vukovar djelatne vojne osobe koje su sudjelovale u Domovinskom ratu. Predavanja su prilagođena uzrastu učenika te su u skladu s programom nastave predmeta Povijest za osmi razred osnovne škole. Nakon predavanja učenici posjećuju Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Učenici posjećuju:

• Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti,
  • izložbenih postava u krugu Memorijalnog centra,
  • Mjesta sjećanja – Vukovarske bolnice 1991.,
  • Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata,
  • Spomen-doma Ovčara, masovne grobnice na Ovčari,
  • hangara Veleprometa,
  • spomen-obilježja Kukuruzni put – Put spasa,
  • ruševina Borovo Commercea te
  • crkve sv. Filipa i Jakova.

Memorijalna mjesta obilaze u pratnji djelatnika Ustanove, licenciranih turističkih vodiča.

objavio: Ana Milovac   datum: 26. 5. 2022.

Ukupno: 198584